Una vintena d'espectacles de dansa contemporània en diferents espais de Palma formen el programa de la nova edició d'aquest festival temàtic organitzat per l'Ajuntament de la ciutat. Se celebra del 29 d'abril al 9 de maig.
Programa de Palmadansa 2021:
29 d’abril. 20:00 h.
Espectacle inaugural: Mercedes máis eu
Janet Novás i Mercedes Peón
Teatre Municipal Xesc Forteza
Entrada anticipada: 18 €
Taquilla: 20 €
30 d’abril. 19:00 h.
Lo raro de bailar es que sea raro
Col·lectiu Vacaburra (Andrea Quintana i Gena Baamonde)
Teatre Municipal Catalina Valls
Entrada anticipada: 8 €
Taquilla: 10 €
2 de maig. 19:00 h.
El hijo
Cia. Daniel Abreu
Teatre Municipal Xesc forteza
Entrada anticipada: 18 €
Taquilla: 20 €
2 de maig. 11:00 h.
nOu (30 aniversari Cia. Mariantònia Oliver)
Cia. Mariantònia Oliver
Fundació Miró Mallorca
Entrada lliure amb reserva prèvia d’invitació
4 de maig. 18:00 h.
Oficis oblidats
Cia. Daus
Can Balaguer
Entrada lliure
4 de maig. 20:00 h.
El esfuerzo constante de ganarse la vida
Vicente Arlandis / Taller Placer
Casal Solleric
Entrada lliure
5 de maig. 19:00 h.
Art Jove 2019
Teatre Municipal Xesc Forteza
Entrada lliure amb reserva prèvia d’invitació
Modalitat solos de dansa Art Jove:
Memòria, d’Úrsula Urgelés (primer premi)
Sod's Low, de Maria del Mar Pérez (segon premi)
El no drama de la ruptura amb na Joana Maria, d’Alícia Rechac (tercer premi)
Modalitat de Joves Coreògrafs Art Jove
CO-IN, Cia. GLA
6 de maig. 19:00 h.
Trama
Roser López Espinosa
Teatre Principal
8-20 €
7 de maig. 19:00 h.
Ahora bailo yo
Leonor Leal
Teatre Municipal Catalina Valls
Entrada anticipada: 8 €
Taquilla: 10 €
9 de maig. 19:00 h.
Espectacle de clausura:
Bogumer (o fills de Lunacharski)
Cia. Vero Cendonya
Teatre Municipal Xesc Forteza
Entrada anticipada: 18 €
Taquilla: 20 €
Dansa al carrer
1 de maig
11:00 i 12:00 h. Picnic on the moon
Cia. Júlia Godiño i Alexa Moya
Casal de barri de Son Cànaves
Entrada lliure amb reserva prèvia d’invitació
13:00 h. Campo cerrado
Cia. Daniel Doña
Casal de barri de Son Cànaves
Entrada lliure amb reserva prèvia d’invitació
19:00 i 20:00 h. Guateque
Cia. Unaiuna
Pavelló de Son Oliva
Entrada lliure amb reserva prèvia d’invitació
8 de maig. 20:00 h.
Anhelo
Cia. Marcat Dance
Parc de la façana marítima (GESA)
Entrada lliure amb reserva prèvia d’invitació